Johs Gaub

Johs Gaub

Formand
Lektor, dr. med.
Tlf.: +45 20 21 97 63
Email: johannesgaub@gmail.com

Mette Hartlev

Mette Hartlev

Næstformand
Professor, dr. jur.
Tlf.: +45 22 47 95 98
Email: mette.hartlev@jur.ku.dk

Anne-Mette Hvas

Anne-Mette Hvas

Professor, overlæge, ph.d.
Tlf.: +45 23 34 82 52
E-mail: annehvas@rm.dk

Helle Johannessen

Helle Johannessen

Forskningsleder, professor, mag. scient., ph.d.
Tlf.: +45 29 78 99 68
E-mail: hjohannessen@health.sdu.dk

Henrik Enghusen Poulsen

Henrik Enghusen Poulsen

Laboratoriechef, klinisk professor, overlæge, dr. med.
Tlf.: +45 40 68 39 11
E-mail: henrik.enghusen.poulsen@regionh.dk 

Jesper Ryberg

Jesper Ryberg

Professor i etik og retsfilosofi, dr. phil., ph.d.
Tlf.: +45 46 74 24 45
Email: ryberg@ruc.dk

Karen Brøndum-Nielsen

Karen Brøndum-Nielsen

Professor, dr. med.
Tlf.: +45 43 26 01 54
Email: karen.broendum-nielsen@regionh.dk

Kirsten Ohm Kyvik

Kirsten Ohm Kyvik

Institutleder, professor, læge, ph.d.
Tlf.: +45 60 11 30 46
Email: kkyvik@health.sdu.dk

Knud Rasmussen

Forskningskonsulent, dr. med.
Tlf.: +45 60 16 88 91
Email: knud-ras@dadlnet.dk

Lis Mancini

Lis Mancini

Regionsrådsmedlem
Tlf.: +45 22 52 07 48
Email: lis.mancini@rn.dk

Mads Hermansen

Mads Hermansen

Direktør, dr. pæd., aut. psyk.
Tlf.: +45 40 55 24 05
Email: mh@madshermansen.dk

Raben Rosenberg

Raben Rosenberg

Klinikchef, professor, dr. med.
Tlf.: +45 25 37 20 77
Email: raben.rosenberg@regionh.dk

Thomas G. Jensen

Thomas G. Jensen

Institutleder, professor, dr. med.
Tlf.:  +45 27 78 28 05
Email: thomas@biomed.au.dk